Інформаційний бюлетень. Підтримка ветеранів, учасників бойових дій та їхніх сімей

Інформаційний бюлетень № 2, березень 2024 р. Підтримка ветеранів, учасників бойових дій та їхніх сімей. Зусилля громади.

31.07 2024

Огляд змісту:
Підтримка ветеранів
Подальші лекції
Українські ветерани
Всі посібники можна завантажити
Подивіться на наш новий веб-сайт
Майбутні події


Шановні колеги,

Повернення ветеранів та учасників бойових дій до цивільного життя після служби часто є викликом. Хоча громади тепло зустрічають своїх синів і дочок, що повертаються, часто виникають дебати щодо найефективнішого підходу для їхньої реінтеграції в суспільство. Ці дебати здебільшого зосереджені на національному рівні, проте ключ до надання можливостей ветеранам і учасникам бойових дій, які повертаються, полягає на місцевому рівні.

Хоча важливо визнати, що не всі солдати, учасники бойових дій або ветерани потребуватимуть допомоги або стикатимуться з проблемами психічного здоров’я, багато хто з них можуть бути цінними ресурсами в межах своїх місцевих громад. Вони володіють навичками, досвідом і перспективами, які можуть допомогти у відновленні та підтримці інших ветеранів.

В основі цієї дискусії – визнання багатогранних потреб ветеранів, учасників бойових дій та їхніх родин. Ці потреби охоплюють різні аспекти, включаючи підтримку під час відпустки та повернення на поле бою, допомогу пораненим ветеранам, підтримку психічного здоров’я, запобігання самогубствам, підтримку родин та інтеграцію в громаду. Кожна з цих сфер вимагає індивідуальних підходів для вирішення унікальних проблем, з якими стикаються люди, які переходять від військового до цивільного життя.

Одним з найважливіших аспектів підтримки ветеранів і учасників бойових дій є розуміння впливу таких проблем психічного здоров’я, як посттравматичний стресовий розлад, гнів, нічні кошмари та панічні атаки. Підтримка психічного здоров’я взаємопов’язана майже з кожною іншою потребою, з якою стикаються ветерани, від працевлаштування та житла до стосунків і фізичного здоров’я.

Тому необхідно забезпечити комплексні послуги з підтримки психічного здоров’я, включаючи психоедукацію та стратегії управління емоційними переживаннями.

Крім того, програми запобігання самогубствам є надзвичайно важливими, зважаючи на тривожну статистику щодо самогубств серед ветеранів. Ці програми повинні бути проактивними та доступними для ветеранів, які потребують допомоги, та надавати їм підтримку та ресурси, необхідні для подолання складних часів.

Розуміння та підтримка сімей військових, учасників бойових дій та ветеранів також є критично важливими, оскільки на них часто лягає тягар турботи про своїх близьких, а також вирішення проблем, які виникають під час адаптації до цивільного життя.

Також важливим є розвиток стійкості за допомогою заходів, спрямованих на подолання бойового оперативного стресу для сімей під час багаторазових і тривалих розгортань. Однак інтеграція в громаду є не менш важливою, оскільки вона сприяє соціальному та емоційному зв’язку ветеранів та учасників бойових дій із їхніми місцевими громадами, що створює відчуття приналежності та підтримки.

Окрім задоволення нагальних потреб ветеранів та учасників бойових дій, важливо враховувати ширший контекст постконфліктних ситуацій. Динаміка постконфліктного середовища складна, але мета проста: підтримати зусилля країни у досягненні тривалого миру. Це передбачає створення економічних можливостей для ветеранів та учасників бойових дій, що дозволить їм успішно перейти від життя, позначеного конфліктами та насильством, до життя, яке характеризується стабільністю та продуктивністю.

Зусилля щодо підтримки ветеранів, учасників бойових дій та їхніх родин вимагають спільного підходу з боку громад, урядів та організацій. Визнаючи їхні потреби та надаючи цілеспрямовану підтримку, ми можемо забезпечити більш плавний перехід для тих, хто перебував на війні та в конфлікті, що в кінцевому підсумку сприятиме добробуту та стійкості їхніх громад.

 

Підтримка ветеранів Supporting Veterans

Повернення ветеранів та учасників бойових дій до цивільного життя після служби часто є викликом. The return of veterans and combatants to civilian life after their service often poses significant challenges.

Керівництво із самодопомоги. Self-Help Guide Topics

2023Combat Stress, the UK’s leading charity for veterans’ mental health

Керівництво із самодопомоги було розроблено фахівцями з питань психічного здоров’я, які працюють у Combat Stress у співпраці з ветеранами. Серія була спеціально розроблена, щоб надати поради та підтримку колишнім військовослужбовцям і жінкам, які маю...

Психологічна робота з військовослужбовцями. Psychologic...

2017Кокун О.М., Агаєв Н.А., Пішко І.О., Лозінська Н.С., Остапчук В.В.

У методичному посібнику викладено основні етапи організації системи медико-психологічної реабілітації військовослужбовців – учасників бойових дій. Запропоновано основні принципи та критерії діагностики посттравматичних стресових розладів і розладів а...

Організація психосоціальної допомоги ветеранам війни та...

2021Київ: ВАІТЕ, 2021. – 32 с.

Метою цього видання є сприяння органам місцевого самоврядування (на рівні терито ріальних громад) в організації роботи з надання психосоціальної допомоги ветеранам / ветеранкам війни, особам, прирівняним до них, та членам їхніх сімей, членам сімей за...

Ветерани. Veteran Hub

Veteran Hub2023

Ветерани та ветеранки починають повертатися до цивільного життя та роботи, а працедавці — готуватися до їх повернення. Спільна праця незабаром стане основою нашої повоєнної відбудови, тож завдання компаній — забезпечити гідні можливості та процеси пр...

Безкоштовна психологічна допомога. Free psychological h...

ZN, UA2022

Безкоштовна психологічна допомога: як її отримати ветеранам та їх рідним. Ментальне здоров’я не менш важливе ніж фізичне. Ветерани війни та члені їх родин мають право на безоплатну психологічну реабілітацію, повідомляє Міністерство охорони здоров’я У...

ГО “Об’єднання Добровольців” та їхня робота з ветеранам...

2023NGO "Union of Volunteers"

Переможці конкурсу Варто+ГО від Українського ветеранського фонду Мінветеранів — громадська організація “Об’єднання Добровольців” з Львівської області. Їхня пріоритетна задача на сьогодні — допомогти ветеранам та ветеранкам, дорослим та дітям, які тог...