Ласкаво просимо до першого уроку
Це коротке ознайомлення з посібником. У цьому розділі ви дізнаєтесь про мету створення посібника, де його можна завантажити, яку структуру він має та як ним користуватися. Сторінки 1–6 у посібнику.
Навіщо застосовувати підхід, заснований на правах людини?
Усвідомлення досвіду постраждалих із точки зору їхніх прав і того, як вони були порушені, може стати джерелом нових інсайтів і надати постраждалим та їхнім помічникам цінні інструменти. Усвідомлення значущості прав людини для кожного може стати важливим ресурсом у роботі з людьми, чиї права були грубо порушені. Такі цінності дозволяють не лише глибше зрозуміти страждання постраждалих, а й знайти способи надання підтримки з повагою та співчуттям.
Що означає бути хорошим помічником?
Яким є образ хорошого помічника у вашій громаді? Які методи допомоги ми вже застосовуємо, та які нові навички та інструменти можна засвоїти з цього посібника?
Допомога помічнику
Цей урок присвячений підтримці помічників. Емпатія є важливим елементом ефективної допомоги, але також може бути джерелом емоційного вигорання, вторинного травматичного стресу чи вікарної травматизації. Раннє виявлення та усвідомлення цих симптомів є необхідними для підтримки стійкості до них.
«Вікно толерантності»
Katinka Salvesen — клінічна психологиня, що працює з пацієнтами, що зазнали травми, в Modum Bad Clinic в Осло. Вона також є досвідченою тренеркою, яка працює з помічниками та жертвами сексуального насильства в Конго. У цьому навчальному відео вона представить «вікно толерантності» як терапевтичну метафору, яку можна використовувати для пояснення реакцій на травму. Це перше відео з серії, що складається з трьох частин.